انواع هود آشپزخانه و ویژگی های آنها

اگر شما هم قصد خرید هود داشته باشید حتما خواهید دید که هر کس یه نظر و یک پیشنهاد متفاوت خواهد داد و شما کاملا سردر گم خواهید شد!

ما به شما پیشنهاد میکنیم کمی با خود فکر کنید و ببینید تا به حال چندین نفر را دیده اید که به طور مداوم از هود آشپزخانه خود استفاده کند؟ و یا در بین هود هایی که تا به حال دیده اید کدام یک تمام دودی که در هنگام آشپزی پخش میشود را مکش کند؟؟ اگر جواب مارا میخواهید باید بگوییم هیچ هودی مداوم روشن نمیشود و هیچ هودی تمام دود را مکش نخواهد کرد.

در واقع باید گفت هود برای خیلی از منازل جنبه تزئینی دارد و خیلی کاربردی نیست. اگر بخواهیم صادقانه تر بگوییم اگر در آشپزخانه شما یک پنجره کوچک باشد خیلی بهتر از هود کار خواهد کرد.. پس خیلی نگران انتخاب برند خوب نباشید و این فکر را نکنید اگر یک برند را بخرید کاملا راضی خواهید بود و در غیر اینصورت اصلا فایده ای نخواهد داشت.

سایت دیجی سات استار در این مقاله به بررسی انواع هود آشپپزخانه و ویژگی های هر کدام میپردازد.

هود جزیره ای

برای خیلی از آشپزخانه ها امکان نصب هود بر روی دیوار وجود ندارد برای همین هود های جزیره ای استفاده میکنند نصب این مدل هود بر روی سقف بوده و از فیلتر ذغالی برای تصفیه هوا استفاده میکنند. این مدل هود از مکش و قدرت کمتری نسبت به هود های شومینه ای بر خوردار است ولی برای آشپزخانه ها با طراحی نوین یه معجزه به حساب میاید و در مدل های کره ای, استوانه ای و مکعب ساخته میشود.

هود زیر کابینتی یا توکار

این مدل از هود یکی از قدیمی ترین انواع هود آشپزخانه است که موتور آن حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است که غالبا صدای زیادی تولید میکند و نسبت به دیگر هود های موجود در بازار کیفیت و کارایی کمتری دارد.

هود های شومینه ای

 این هودها به شکل قیف برعکس هستند و روی دیوار و گاهی هم سقف نصب می شوند. این هودها همه خصوصیات هودهای زیرکابینتی را دارند اما بلندتر و بزرگتر هستند و در انواع و طرح های شیشه ای ،استیلو شیشه استیل تولید میشوند و مجهز به فیلتر آلومینیومی و قابل شستشو هستند .فلزی بودن این هودها باعث می شود که به راحتی تمیز شوند.

هود مورب یا شیب دار

این مدل در مقایسه با نمونه های قدیمی ظاهری شیک تر و متفاوت تر دارد. نحوه قرار گرفتن آن به صورت مورب و در زاویه ۴۵ درجه ای نسبت به صفحه گاز است. چون حالت آن به صورت مورب است و دقیقا بالای صفحه گاز قرار نمیگیرد احتمال پخش بو وجود خواهد داشت. هودهای مورب از جنس استیل, شیشه و یا ترکیبی از این دو متریال هستند و فیلتری از جنس آلومینیوم بر روی آنها نصب شده که قابل شستشو را دارا میباشد و مجهز به سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض نیز هست. صدای این هود دکوراتیو به موتور آن بستگی دارد و اصولا صدای زیادی تولید نمیکند، از این رو این مدل را می توان هود کم صدا نامید.

نکات خرید هود

برای سنجش میزان صدای هود آشپزخانه تا دوراول ، دوم و سوم میتواند معیار خوبی باشد . دور چهارم و پنجم مکش با شدت بالا است که نمیتواند معیار خوبی باش.

توجه به مدل هایی که سنسور حساس به بو و دود دارند نکته ی بسیار مهمی است.

موتور هود های جدید از نوع توربینی یا حلزونی است که علاوه بر اینکه قوی ترند صدای کمتری هم تولید میکنند.

فیلتر هود های جدید ( فلت ، مورب ،مخفی ، جزیره ) قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی است.

دیدگاه‌ها ۰

*
*