راهنمایی برای انتخاب کفش پیاده روی و کفش ورزشی مناسب.

همه ی ما شنیده ایم که پا قلب دوم ماست اما چقدر هنگام خرید کفش به این عضو حیاتی اهمیت میدهیم؟! سات استار با مقاله ای برای کمک به خرید کفش مناسب در خدمت شماست.

پیاده روی نه تنها یک فعالیت روزانه ضروری است بلکه فعالیت ورزشی و متناسب کننده اندام سبک هم به شمار می رود. اگرچه پیاده روی با مفاصل مهربان است ولی انجام دائم آن در کفش های نامناسب باعث ناراحتی و حتی آسیب دیدگی می شود. کفش های ورزشی از کفش های مهمانی و معمولی برای پیاده روی بهتر هستند ولی بازهم برای این منظور طراحی نشده اند. چه در مسیر کار و چه برای ورزش پیاده روی می کنید پوشیدن کفش مناسب بسیار مهم است.

 از خرید کفش های چند کاره خودداری کنید

باتوجه به این نکته که کفش های پیاده روی از انعطاف کمتری نسبت به بقیه کفش ها برخوردارند و کفی سفتی دارند اگر میخواهید هم فعالیت ورزشی داشته باشید و هم پیاده روی کنید بهتر است برای هرکدام از کفش های مجزا استفاده کنید.

آخر شب کفش بخرید

از آنجایی که در طول روز به نسبت فعالبت های روزانه خود ، پاها متورم میشوند پس بهترین زمان برای خرید کفش آخر شب هاست.

برای پای بزرگتر کفش بخرید

در برخی افراد انازه ی پاها یکسان نیست و یکی از دیگری بزرگتر است. این افراد باید برای پای بزرگتر خود کفش بخرند و برای پای کوچکتر از کفی استفاده کنند.

به پنجه ی کفش دقت کنید

کفش شما باید به گونه ای باشد که انگشت های پایتان در آن راحت باشد و روی هم قرار نگیرد پس هنگام خرید دقت کنید که کفش انتخابیتان دارای پنجه باریک و تیز نباشد و انگشت شست به اندازه کافی جا داشته باشد و بتواند راحت حرکت کند. همیشه باید حدود ۱ الی ۲ سانتی متر فاصله میان انگشت شست پا و جلود کفش باشد.

 کفش با پاشنه ی مناسب بخرید

کفش های پاشنه کوتاه به پاها کمتر آسیب می رسانند اما نباید کفش ها کاملا بدون پاشنه با کفی تخت باشند اما باید پاشنه کفش کمتر از سه و بیش از پنج سانتی متر نباشد. کفش هایی با پاشنه حدود ۵/۲ سانتیمتر ۲۲ درصد، کفشی با پاشنه پنج سانتیمتر ۵۷ درصد و کفش های دارای پاشنه هشت سانتیمتری ، ۷۶ درصد به دیسک های بین مهره ای و زانو آسیب می زند و فشار وارد می کند. کفش های پاشنه بلند سبب فشرده و منقبض شدن عضلات پشت ساق پاها می شود و در این عضلات خون رسانی را با اختلال روبرو می کند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*